מבנה תוכנית 'שותפים למסע'

ההרשמה למחזור ה' של 'שותפים למסע' אוקטובר 2021 - נפתחה

תוכנית 'שותפים למסע' היא בת ארבעה סימסטרים לאורך שנתיים, בנויה על מפגשים שבועיים שיימשכו מאוקטובר 2021 עד יולי 2023, על פי שנת הלימודים האקדמית.

המפגשים יכללו שיעורים בני שלוש שעות שייערכו בימי ראשון בין השעות 21:00-18:00 בתל אביב.

מאמצע הסמסטר השני ובכל שנת הלימודים השנייה השיעורים ייערכו במתכונת של אחת לשבועיים, וביניהם תיערכנה פגישות של "סנגהת השותפים".

החל מחודש מאי 2022 (במהלך סימסטר ג) נתחיל בהתנסות מעשית בליווי. לכל אחד מהתלמידים יותאם חולה שפנה לבקש תמיכה, על פי שיקולי צוות התוכנית.

מרגע תחילת ההתנסות המעשית יזכו כל התלמידים, בנוסף למפגשים הקבוצתיים, להדרכה אישית על ידי מדריך בעל ניסיון משמעותי בליווי ורקע עמוק בדהרמה.

 

תוכנית הלימודים תכלול העמקה בנושאי דהרמה הרלוונטיים לשותפות במסע. החלק הראשון של התוכנית יוקדש למפגש קרוב עם המוות האישי של כל אחד מאתנו, ולבניית שפה משותפת לשיח פתוח, אישי ואמיתי בנוגע למוות.

בהמשך השנה נקיים דיונים על תפקידו של המלווה, שיחות על פני הסבל האנושי אותם אנו עומדים לפגוש, ונעלה שאלות קשות ולעתים מטלטלות על משמעות החיים, על איכות החיים וכדומה.

חלק גדול מזמן הלימוד יוקדש להכנה רגשית ולחקירה פנימית כנה ואמיצה. השנה התוכנית תכלול מספר מפגשים רב יותר מבעבר, כ-55 מפגשים.

בנוסף למפגשי הלימוד השבועיים התוכנית תכלול מספר ימי תרגול מרוכזים וכן ריטריט בן שלושה ימים רצופים בסיום של שנת לימודים.

את התוכנית מוביל ד"ר בעז עמיחי. אליו יצטרפו בצוות ההדרכה מורים בדרך הבודהיזם ומורים נוספים הרלוונטיים לנושא.

בחלק מהשיעורים נפגוש מתמודדים בהווה ובעבר, בני משפחה של מתמודדים (שכאמור בעיננו נתפסים גם הם כמתמודדים), ואנשי צוות שיסייעו לנו להכיר מקרוב את המסע אליו אנו מצטרפים.

עלות התוכנית: לתפיסתנו מתרגלים ותיקים המוכנים לצאת מאזור הנוחות שלהם ולהצטרף כמתנדבים למסעם של מתמודדים, זקוקים וראויים לתמיכה הטובה ביותר שנוכל לספק. לשם כך אנו בונים תוכנית הכשרה מגוונת, רחבת היקף ובעלת רבדים שונים של סיוע וליווי.

תוכנית כזו עולה כסף רב. על מנת לאפשר לכל מי שיחפוץ להצטרף לתוכנית אנו מציעים מלגות לימוד תמורת הבטחה להתנדבות במשך ארבע שנים – שתי שנות התוכנית + שנתיים לאחר מכן.

ההתחייבות היא למפגש שבועי אחד (בן שעה עד שעה וחצי) ולהשתתפות במפגשי סנגהת השותפים לאורך כל תקופת הליווי, גם לאחר תום הלימודים.

במסגרת המלגה, כל תלמיד יידרש לשלם סכום של 4,500 ש"ח לשנה הראשונה ו-3,000 ש"ח לשנה השנייה, והשאר יכוסה על ידי המלגה. מי שמתקשה לשלם את שכר הלימוד יכול לפנות אלינו בכתב בבקשה לקבלת הנחה נוספת. 

תנאי סף להצטרפות: 'שותפים למסע' הנה מסגרת תמיכה ברוח הבודהיזם.

אי לכך, התוכנית מיועדת לאנשים בעלי ותק של לפחות שנתיים של לימוד ותרגול בדרך הבודהיסטית ובעלי מחויבות לדרך.

ב"לימוד" כוונתנו להשתתפות בתוכנית לימודי בודהיזם מסודרת, כמו זו המוצעת במסגרת בי"ס פסיכודהרמה, או בתכניות מקבילות לה.

ב"מחויבות" כוונתנו מישהו שמוצא שדרך התרגול הבודהיסטית וגישתה לחיים משקפת היטב את תפיסתו ומהווה ציר מרכזי בגישתו לחיים ולאתגריהם.

  • Instagram
  • whatsapp-icon-logo-vector
  • Facebook Social Icon
  • YouTube